Na Home Page
Informace
Kontakty
 

/home/httpd/html/correct/import/za11.txt
Za1.1old - Nízkošumový pro jednu autoanténu - STARÉ PROVEDENÍ
konektory km. rozsah [pásmo/MHz] aktivnípásmo [pásmo/MHz] zisk [dB] průchozí útlum 1 [dB] šum [dB] max. výst. úr. [dBuV] napájení [V/mA] rozměry bez kabelů [mm] MC
s DPH bez dopravy
 
DIN autoanténní násuvnýDV, SV, KV, VKVVKV / 88 - 110G=5-20 (VKV FM)<2 (DV, SV, KV)<197 (VKV FM)12/1255x50x23490,-Objednat emailem

- plastový kryt s montážními otvory a uvnitř kovová krabička pro dokonalé el. stínění

- možnost napájení bočním kabelem 12V a nebo "fantomovým napájením" (napájení po koaxiálním kabelu), které nabízí moderní autorádiaZesilovač je určen pro všechny typy autorádií a je speciálně vyvinutý pro zesílení signálu vůči šumu a pro minimalizaci kolísání signálu při jízdě. K tomuto zesilovači lze připojit jednu autoanténu. Elektronická regulace zisku zesilovače umožňuje přizpůsobení zesilovače i pro autorádia nižší kvalitativní třídy, která jsou náchylná na přebuzení silným signálem. Regulace zisku je realizována tak, že neovlivní ostatní parametry zesilovače. Zesilovač je vybaven násuvnými autokonektory, které se standardně používají pro autoantény. Výhodou je snadná a rychlá montáž, která spočívá pouze v nastrčení konektorů a v připojení napájení zesilovače. Pro pásma DV a SV je zesilovač průchozí bez zesílení a s minimálním útlumem. Zesiluje pouze signály v pásmu VKV - FM. Jen takto je zajištěno maximální zlepšení stereo příjmu v pásmu VKV - FM s minimálním rušením signálu stanicemi vysílajícími v pásmech DV a SV a jinými nežádoucími signály. Ideální zapojení a špičková technologie budoucnosti SMT jsou zárukou maximální účinnosti a spolehlivosti. Naprostá většina běžných zesilovačů pro autoanténu obsahuje bipolární tranzistory v jednoduchém širokopásmovém zapojení. Právě proto však mají tyto zesilovače větší vlastní šum, než šum vstupního dílu autorádií. To má za následek, že se příjem po připojení takovéhoto zesilovače většinou spíše zhorší. Vlastní šum zesilovače je v tomto případě velmi důležitý parametr a především na jeho co nejmenší hodnotě závisí kvalitní příjem zvláště stereofonního vysílání a RDS (radio data system). Laické veřejnosti asi není příliš známo, že zisk vestavěného zesilovače je v důležitosti až na druhém místě a postačí cca 10dB pro běžnou délku koaxiálního kabelu od antény k autorádiu. V zesilovači Za1.1 je osazen speciální tranzistor MOSFET - PHILIPS se dvěma elektrodami. Díky tomuto typu tranzistoru a propracovanému zapojení má zesilovač Za1.1 velmi nízký vlastní šum. Zesilovač s nízkým šumem dokáže signál lépe "vytáhnout" ze šumu, zajistí co nejkvalitnější příjem VKV FM v automobilu a zlepší příjem stereofonního vysílání a RDS. Zařazením zesilovače se výrazně sníží šum v reprodukci u slabých stanic a poněkud se zvýší hlasitost. Zároveň se významně zlepší stereofonní efekt a to i když bylo stereofonní vysílání indikováno. Tato indikace není u některých autorádií přesná. Mnohdy svítí nápis stereo i když je stereofonní efekt malý nebo není vůbec. Dále budete zejména u autorádií vyšší kvalitativní třídy pozorovat při reprodukci zlepšení čistoty vysokých tónů. Dalším velmi důležitým přínosem je to, že se při použití zesilovače minimalizuje kolísání signálu pásma VKV FM při jízdě. Tato zlepšení Vás jistě příjemně potěší, protože kolísání hlasitosti a signál topící se v šumu bez zesilovače znepříjemňuje poslech Vaší oblíbené stanice tak dlouho, až raději přeladíte na jiný program nebo rádio vypnete.

Zesilovač Za1.1 je možno napájet bočním kabelem +12V (mínus pól na kostře) a nebo "fantomovým napájením" (napájení po koaxiálním kabelu), které nabízí moderní autorádia. V zesilovači je vestavěn diodový obvod pro obě varianty napájení a proto není třeba způsob napájení nějak přepínat. Obvody zesilovače zajistí, že použijete-li "fantomové napájení" ponecháte boční napájecí vodič nezapojený a naopak bude-li zesilovač napájen bočním vodičem neprojde napájecí napětí do autorádia. Přiložen je podrobný návod v českém jazyce a schéma připojení.
Se zesilovačem Za1.1 dojedete na každou rozhlasovou stanici zaručeně dále!

Dobré obchody budou mít zesilovač pro autoanténu Za1.1 jistě skladem, ostatní požádejte o objednání.
Máte-li zájem o nezávazné vyzkoušení zesilovače Za1.1 s 14 denní zárukou možností vrácení, kontaktujte naši zásilkovou službu na:
Tel. + 420 606 28 28 00 nonstop nebo na mailové adrese: connect@correct.cz
Máte-li nějaké dotazy prosíme neváhejte a kontaktujte nás. Pomůžete nám tím lépe a pro Vás srozumitelně vytvořit popis k produktům. Děkujeme za pomoc, pochopení a za další návštěvu těchto stránek, které stále průběžně aktualizujeme právě s Vaší pomocí.