Na Home Page
Informace
Kontakty
 

/home/httpd/html/correct/import/netbox.txt
NetBox - Internet "pro starší a nepokročilé" bez PC na Vašem televizoru
připojení bližší popis konektory pro data konektor AV výstup konektor S-Video out TV norma konektor pro tiskárnu rozměry MC
s DPH bez dopravy
 
pevná tel. linkabox + IR DO + IR PC klávesnicekonektor pro pevnou linku IN a OUTAudio R+L, Video CINCHMiniDin (Hosiden)PAL / NTSCCanon 25 pin standart LPT205 x 160 x 45mm (hlavní box)1900,-Objednat emailem

NETBOX
Malá černá skříňka, si klade za cíl jednoduché a pohodlné připojení každé domácnosti k síti Internet na běžném televizoru.
Komplet obsahuje černou krabičku NETBOX, sí»ový adaptér, dálkový ovladač pro ovládání, nastavení a psaní kratších textů, propojovací kabel cinch-SCART, telefonní kabel a dokumentaci a bezdrátovou klávesnici pro psaní delších textů, především e-mailů.
Na přední straně zařízení indikují 2 kontrolky zapnutí přístroje a připojení k Internetu. Průhled infračerveného senzoru pro klávesnici a dálkový ovladač slouží současně jako tlačítko Reset. Na zadní straně jsou 2 konektory pro připojení k telefonní lince, výstupy cinch (audio L/R a video) a S-video a paralelní port pro tiskárnu.
Srdcem přístroje je procesor RISC taktovaný na frekvenci 66 MHz. Pamě» RAM čítá 4 MB. Další 2 MB Flash RAM paměti jsou určeny k ukládání e-mailů či šablon. Výstup na zobrazovací jednotku má buffer 1 MB, podporuje PAL a NTSC, připojení je přes S-Video a Composite Video. Vestavěný modem 33,6Kb/s s protokoly V,34, V32bis, V3,2, V22bis, V22A/B, V23 a V,21, Bell 212A, a 103 je homologován. Instalace není složitá, spočívá v připojení televizoru, telefonního kabelu (případně i telefonního přístroje, pokud máte doma pouze jednu linku) a sí»ového zdroje.
V nastavení lze měnit chování a upravit vzhled internetového browseru a pošty, možnost odpojení od tel. sítě po určité době nečinnosti a volbu, zda na stránkách zobrazovat obrázky. V přístroji je předinstalován systém NetFront PR verze 2.01E. Veškerá komunikace s uživatelem probíhá pouze v anglickém jazyce, ale vzhledem k celkové jednoduchosti není problémem.
Funkce přístroje
Po zapnutí přístroje se zobrazí bílý obraz a lišta informující o aktuální WWW adrese, stavu a době připojení, případně indikátor nově příchozí pošty. Stisknete-li tlačítko "Menu" na klávesnici nebo na ovladači, zobrazí se na spodní straně obrazovky ikony podobně jako na PC browseru. Jsou tu funkce: Zpět, Dopředu, Obnovit, Historie, Oblíbené, Zastavit, Pošta, Setup, Jdi na a Odpojit od sítě.
Vybráním položky "Jump" (Jdi na) přepnete do okna, ve kterém máte možnost zadat WWW adresu. Pokud kliknete do textového pole na některé WWW stránce, jste automaticky přepnuti do zadávacího okna. V Setupu lze zvolit, zda bude mít toto okno podobu virtuální klávesnice, nebo jednoduché řádky. Virtuální klávesnici potřebujete v případě, že máte po ruce pouze dálkový ovladač. Pomocí kurzorových šipek tak můžete zadat na virtuální klávesnici požadované údaje.
Poskytovatel internetových služeb může být libovolný. Operační systém podporuje TCP/IP, PPP, PAP, CHAP, DHCP, SMTP a POP3. Spuštění systému si může uživatel zaheslovat. Browser podporuje HTML formát verze 3.2, a to včetně stránek využívajících rámy. Je možné též stahování WAV souborů, které lze i uložit, později přehrát, nebo poslat s e-mailem jako přílohu. Česká diakritika se pouze zobrazuje. Psát lze pouze bez ní.
Programové vybavení neobsahuje program Java. Javascript lze stáhnout z www stránek Tesla Television.
E-mailový klient nabízí standardní funkce odesílání a příjmu pošty. Jako přílohu lze posílet jakýkoli soubor. Přímo prohlížet či přehrát lze jen soubory typu WAV, GIF, BMP, JPG, HTML a TXT. Práci urychluje adresář a nastavitelné šablony. Je možné spravovat poštu přímo na serveru bez nutnosti jejího stažení. Poštu není možné archivovat.
Obraz je poměrně kvalitní, ale pro pohodlnou práci je třeba televizor s dosti velkou obrazovkou. To proto, že běžné televizní obrazovky mají menší rozlišení než počítačové monitory. Rozumné bude zvolit televizor s obnovovací frekvencí 100 Hz. NETBOX umožňuje využití funkce Zoom.
Můžete si stáhnout manuál pro použití netboxnavod.pdf

Původní maloobchodní cena: 9 990 Kč - výprodej - zařízení je zcela nové nepoužívané

Máte-li nějaké dotazy prosíme neváhejte a kontaktujte nás na tel. 606 28 28 00 nebo na connect@correct.cz. Pomůžete nám tím lépe a pro Vás srozumitelně vytvořit popis k produktům. Děkujeme za pomoc, pochopení a za další návštěvu těchto stránek.


obrázek 2