Na Home Page
Informace
Kontakty
 

IRS1.1 - Anténní pasivní relé ovládané jakýmkoli IR dálkovým ovládáním
MC
s DPH bez dopravy
 
3x F47-860< 1> 4012 po koax. kabelu20-4069x69x32699,-Objednat emailem

Relé je určeno pro přepínání dvou TV nebo VKV FM antén pomocí jakéhokoli dálkového infra ovládání (např. k TVP, videorekordéru, satelitu, hifi věži atd.). Relé je většinou jediným řešením při spojení dvou antén s mnoha obsazenými kanály např. společné TV antény či zásuvky kabelové TV s individuálním anténním rozvodem, kde pro velký počet kanálů často blízko u sebe či stejných, není možno sloučit signály pásmovým ani selektivním slučovačem, vzhledem k možnosti vzájemného rušení kanálů. Nabízí se také využití relé např. pro spojení anténního systému s kamerovým systémem. Potom je možné kdykoli přepnout z TV vysílání na signál z kamery či více kamer pro kontrolu objektu. Relé tohoto typu je pasivní (signál nezesiluje), pro zesílení signálu je třeba použít anténních zesilovačů. Relé je průchozí pro napájení anténních zesilovačů do obou vstupů relé přes vestavěné spínače. Maximální proud pro napájení zesilovačů je 0,5 A, což plně postačuje, napětí je max. 12 V / ss.
Relé se přepíná pomocí jakéhokoli dálkového infra ovladače a to jakýmkoli jedním tlačítkem na ovladači, které nemá v daném okamžiku přepínání žádný vliv na funkci původně ovládaného přístroje. Toto tlačítko stisknete a držíte tak dlouho, až relé přepne na druhý vstup. Stav přepnutí signalizuje červená kontrolka LED. Žlutá kontrolka LED signalizuje příjem IR signálu z dálkového ovladače. Relé má vestavěn obvod, který spolehlivě odstraní nežádoucí přepnutí relé při ovládání přístrojů dálkovým ovladačem a je aktivní pouze na delší nepřerušované stisknutí tlačítka (cca 6 sekund). Relé je napájeno ze zdroje pro napájení anténních zesilovačů po koaxiálním kabelu. Napájecí výhybka zdroje se připojí mezi výstup relé a vstup TV nebo rozhlasového přijímače. Pokud bude anténní zesilovač připojen pouze do jednoho vstupu je nutno spínač nap. napětí vstupu relé, do kterého nebude připojen zesilovač nastavit do polohy vypnuto aby nedošlo ke zkratu napájecího napětí o symetrizační člen u antény. Páčku spínače nastavte otvorem pomocí malého šroubováku do polohy směrem od konektorů tzn. poloha "vypnuto". POZOR: V případě dlouhodobějšího zkratu na vstupu relé při zapnutém spínači průchodnosti nap. napětí hrozí poškození napájecích obvodů v relé. Na poškození relé tímto způsobem se záruka nevztahuje. Proto před připojením napájecího zdroje k relé důkladně překontrolujte polohu spínačů průchodnosti a koaxiální kabely, zda nedošlo ke zkratu. Z výroby jsou spínače nastaveny do polohy "vypnuto".
Proudový odběr relé je velmi malý a proto podstatně napájecí zdroj nezatíží.
Je možno také použít více kusů relé tohoto typu, zapojených sériově pro přepínání více antén. Umístit je však nutno každé na jiné místo a potom při přepínání rozlišit relé namířením dálkového ovladače. čidlo dálkového ovládání má malý příjmový úhel (cca 30 stupňů). Relé jsou vyrobena s použitím nejmodernější technologie SMT, která zaručuje maximální spolehlivost, stálost parametrů a výborné vf vlastnosti.
K napájení relé IRS1.1 a zesilovačů před relé připojených je možno použít zdroj s napájecí výhybkou z naší produkce. Typ volte podle celkového odběru anténních zesilovačů a relé.
Relé je vestavěno v krabičce z plastu s vnitřním pokovením. K připojení relé použijte koaxiální kabel a šroubovací konektory 75 ohmů typu F.