Na Home Page
Informace
Kontakty
 

ASP300 - Procesor pro domácí kino - středová reprosoustava, zesilovač
konektory vst./výst. imp. V [ohm] vst. / výst. úr. video [V] km. rozsah audio [Hz] odstup signál/šum [dB] vst./výst. imp. A [kohmů] vst./výst. úr. audio [V] výstupní výkon [W] nap. napětí [V] / proud [A] rozměry bez kon. [mm] MC
s DPH bez dopravy
 
6x CINCH + reprosvorky250 / 751 šš / 1-1,5 šš20 - 2000092/8810 / 13 / 3 šš36 centr / 2 x 17 rear230400x140x1557900,-Objednat emailem

Domácí kino?
Když uslyšíte tento hit posledních let u svého známého, který Vás pozval na shlédnutí filmu s tímto zvukovým systémem, je velmi pravděpodobné, že si podobný systém budete chtít velmi brzy pořídit také. Surround procesor ASP300 vybočuje v dobrém slova smyslu kvalitou, provedením, kompatibilitou s více systémy prostorového zvuku, jedinečnou funkcí STEREO REAR SIMULATION a dalšími vlastnostmi z řady podobných běžných přístrojů. Vzhledem k jeho vlastnostem je jeho cena více než příznivá a proto věříme, že se rozhodnete právě pro námi nabízený systém.
Při sledování filmu doprovázeného efekty, který je nahrán v systému Dolby Surround nebo Dolby Stereo (většina nových filmů), ale také Dolby Surround Pro Logic a Circle Surround, dekódované přístrojem ASP 300, se budete cítit jako byste byli ve středu děje filmu. Například se za Vámi tu a tam ozve řev pravěké příšery při sledování tajemného hororového filmu, nebo Vás bude pronásledovat dusot kopyt stáda koní, stejně jako hrdinu právě odehrávajícího se pravého westernu. Pokud máte rádi příběhy kosmických korábů z budoucnosti, můžete si být jisti, že letí-li posádka kosmické lodi nebezpečnou zónou meteoritů, sedíte upoutáni v křesle na palubě s nimi a kolem hlavy Vám nejednou prosviští zvuk jen o pár desítek metrů vzdáleného nebezpečného kusu neznámé hmoty. Budete se krásně bát obklopeni mohutným zvukem!
ASP300 je vhodný též pro reprodukci nahrávek v systému Circle Surround, což je nový systém (v podstatě zdokonalený Dolby Surround Pro Logic) a požívá se zvláště pro hudební nahrávky na CD, MD atd. Tento systém nabízí 5-ti kanálovou reprodukci bez potřeby simulovat stereofonní efekt v zadních kanálech. Běžné surround dekodéry mohou reprodukovat nahrávky v systému Circle Surround jako 4 kanálové s monofonním zadním kanálem i když používájí dva i více reproduktorů. Ty jsou totiž zapojené paralelně.

- Ideální k běžné HIFI sestavě - jednoduché připojení (6 x CINCH)
- ON SCREEN DISPLAY, digitální "krokové" ovládání, IR dálkový ovladač
- Procesor a koncový zesilovač (34 W pro centrální a 2 x 17 W pro zadní repro) je vestavěn do centrální reprosoustavy - ušetříte za centrální repro a zesilovač!
- Kompatibilní s Dolby Stereo, Stereo 3, Dolby Surround Pro Logic a Circle Surround - 5-ti kanálová reprodukce
- Mód STEREO PLUS pro prostorovou reprodukci běžných stereo nahrávek
- Funkce STEREO REAR SIMULATION pro simulaci stereofonního efektu u systému Dolby Surround Pro Logic i v zadních reprosoustavách a tím dokonalejší prostorový vjem!
- K procesoru dodáváme na objednávku efektové i přední reprosoustavy vzhledově shodné s procesorem
- Funkce bypass propojí vstup a výstup ASP300 a reprodukce není procesorem ovlivněna

Oproti podobným přístrojům umožňuje procesor ASP300 rozprostřenost zvuku, plynulý přechod zvuku z jednoho kanálu do druhého, volbu módů CINEMA, MUSIC a IMITATION a další funkce (popsané dále). Rozdíl v reprodukci je nejvýraznější při přechodech zvuku z jednoho kanálu do druhého (šum větru apod.) a při poslechu hudby. U běžného dekodéru je oddělení kanálů a lokalizace konkrétního zvuku více než dostatečná, avšak přechod z jednoho kanálu do druhého je ostrý a násilný, jakoby přeskočil a z reproduktorů (hlavně zadních) vychází šum. Procesor v ASP300 tyto nedostatky nemá. Přechod zvuku je dokonale plynulý při dostatečném prostorovém dojmu a lokalizaci zvuku. ©um není slyšitelný ze žádného kanálu.
Při nastavení módu CINEMA ASP300 prohlubuje prostorový dojem a svou mohutností reprodukce Vám i při nízké hlasitosti připraví nevšední zážitek z každého druhu filmu. Toto běžný dekodér především v malém prostoru obývacího pokoje neumožňuje.
Přepnete-li ASP300 do módu MUSIC, můžete se oddávat poslechu hudby v systémech Dolby Surround Pro Logic nebo Circle Surround. Vyrovnaná charakteristika v tomto módu zaručuje přirozenou prostorovou reprodukci hudby. Funkce IMITATION vytváří dojem prostorového zvuku i u starších nahrávek nenahraných některým ze systémů prostorového zvuku.
Dalšími módy jsou NORMAL (zvuk je přenášen všemi reproduktory), STEREO 3 (zadní reproduktory jsou umlčeny), a mód STEREO PLUS (funkce popsána v časopise STEREO & VIDEO a v dalších) je určen pro prostorovou reprodukci běžných stereonahrávek. Je zachována čistá, brilantní reprodukce nahrávky. Touto funkcí je vybaveno jen velice málo nejdražších dekodérů.
ASP300 má vestavěn obvod s naprosto jedinečnou funkcí, se kterou se u surround dekodérů setkáváte jistě poprvé. Jak její název "STEREO REAR SIMULATION" napovídá, simuluje stereoefekt i v zadních kanálech při přehrávání nahrávky v systému Dolby Surround Pro Logic. Při reprodukci nahrávky v systému Circle Surround tento obvod stereofonní efekt v zadních kanálech nesimuluje, nýbrž přímo dekóduje 5 kanálů z informace obsažené ve zvukovém signálu nahraného systémem Circle Surround. Funkce ASP300 - STEREO REAR SIMULATION vytváří dojem sterea i v zadních kanálech oproti běžnému dekodéru, kde je zadní kanál monofonní i když je přenášen dvěma i více reproduktory.
Příklad funkce: Zvuk jedoucí lokomotivy se šíří zezadu do přední levé reprosoustavy. Objeví-li se slabý zvuk lokomotivy v levém předním kanále, zeslabí se tento zvuk v pravém zadním kanále. To znamená, že Vás lokomotiva "nepřejede" (jako u běžného dekodéru), ale "objede Vás zleva" dle skutečnosti. To je naprosto logické, nebo» pokud by tvůrce zvuku chtěl, aby Vás lokomotiva přejela, musel by její zvuk přejet ze zadních kanálů více do centrální reprosoustavy. Pokud by tomu tak bylo, ASP300 Vám samozřejmě umožní vychutnat pocit být přejet lokomotivou. Děj probíhá plynule a přirozeně ve všech směrech. Funkce ASP300 STEREO REAR SIMULATION je stále v činnosti, nebo» je každopádně přínosem pro reálnější prostorový zvuk a "rozšiřuje zvukový obzor za Vámi" oproti běžnému dekodéru.
ASP300 je samostatný dekodér připojitelný k libovolnému zdroji stereosignálu např. stereovideorekordér, satelitní přijímač, CD přehrávač atd, který připojíte do vstupních konektorů CINCH na zadní straně ASP300. Používáte-li více přístrojů, můžete je zapojit sériově, nebo přepínat pomocí stereozesilovače. Audio vstup/výstup ASP300 potom můžete připojit do vstupu/výstupu pro druhý magnetofon. Není-li zesilovač vybaven dvěma vstupy pro magnetofon, můžete bez obav ASP300 propojit s magnetofonem sériově. ASP300 při přepnutí do módu BYPASS propojí svůj audio vstup s výstupem přímo a aparatura může být použita v běžném stereo provozu.
Video kabel, který byl dosud připojen do TV přijímače připojíte do videovstupu ASP300 a jeho videovýstup do videovstupu TVP. Jedná se tedy o pouhé vřazení ASP300 do cesty videosignálu.
K ASP300 lze připojit přímo zadní reprosoustavy, které mohou mít asi poloviční výkon než reprosoustavy přední, nebo» přenáší omezený rozsah. Dodáváme také zadní i přední reprosoustavy vzhledově stejné s ASP300.
ASP300 nemá žádné ovládací a indikační prvky, kromě LED kontrolky pro indikaci zapnutí a příjmu povelů z dálkového IR ovladače, kterým jsou řízeny všechny funkce. Nastavení je zobrazováno na obrazovce TV přijímače. Toto zobrazení má bílé písmo na modrém pozadí viz obr. Pozadím může být také obraz právě probíhajícího programu.
Dálkovým ovládačem je možno nastavovat hlasitost všech výstupů najednou se zachováním poměrů hlasitosti, nebo nezávisle. Dále je možno upravit basy, výšky a balanci předních kanálů (L a R) a parametr EFFECT (velikost prostorového dojmu). Tlačítkem mute umlčíte zvuk.
Výhodou samostatného surround dekodéru oproti vestavěnému např. do rozhlasového přijímače je jednoduchost, cena a také univerzální vzhled a větší variabilita systému při záměně některého z přístrojů. ASP300 jistě uvítají zvláště zájemci, kteří již vlastní kvalitní zvukovou aparaturu bez systému domácího kina.
V příslušenství ASP300 je dálkový ovladač IRC301. K ASP300 dodáváme podrobný návod v českém jazyce k připojení a používání.
obrázek 3