Na Home Page
Informace
Kontakty
 

ARP332 - Audio Remastering Processor - Portable - pro CD, MD, MC walkmany
konektory km. rozsah audio [Hz] odstup signál/šum [dB] vst./výst. imp. A [kohmů] vst./výst. úr. audio [V] výstupní výkon [W] nap. napětí [V] / proud [A] rozměry bez kon. [mm] MC
s DPH bez dopravy
 
2xJACK 3,5 + nap. 3/1mm5 - 30000110/12047/0.034 / 4 šš0,32x1,2V AKU / 3V nap. zdroj50x56x163900,-Objednat emailem

Když jsme připravovali základní model ARP662 pro použití k domácí aparatuře, přestože jsme znali význam a výhody použití, netušili jsme, že uživatelé budou na použití přístroje doslova závislí a že mnozí z nich nás budou prosit o verzi do automobilové aparatury, vestavný modul, bateriové provedení pro přenosné přístroje na sluchátka a verzi pro hudebníky a zvukaře v rackové skříni.

Jednou z těchto verzí je ARP332 - akumulátorová miniaturní verze. Jeho funkce a význam je plně srovnatelná se základním typem. Funkce zvýraznění basů a případně i výšek u osobních přehrávačů (označována jako SuperBass, DBB, Mega Bass, S-XBS, X-Bass, XBS a pod.) naprosto nelze s vlivem processoru srovnat. Jmenované funkce přehrávačů jsou pouze obdobou ekvalizeru či jednoduchých kmitočtových korekcí, které pomáhají méně kvalitním sluchátkům (díky jejich malým rozměrům - tzv. špunty) zvýšit úroveň (hlasitost) na začátku (basy - ve většině případů) a na konci kmitočtového pásma.


I na cestách budete mít dojem, že jste si právě vyčistili uši.
Budete si myslet, že zvuk slyšíte z přístroje a sluchátek vyšší třídy.
Bude Vám připadat, že se všichni hudebníci vešli do Vašich sluchátek a hrají přímo vedle Vás a jen pro Vás!
ARP332 je pro každého náročnějšího posluchače nepostradatelným doplňkem přenosného osobního přehrávače CD, MD, MC, nebo MP3 na sluchátka (tzv. walkmanu). Budete mít dojem, že posloucháte hudbu prostřednictvím nejkvalitnějších elektrostatických sluchátek. Malá, otevřená elektrostatická sluchátka jsou v nabídce jediné firmy na světě (Stax), jejich cena přesahuje 12 tisíc Kč a vysokonapětový adapter pro tyto sluchátka je rozměrově 2x větší než ARP332. Velký přínos má ARP332 také pro komprimované nahrávky v systémech MP3, WMA, DVD a dalších formátů, kterým dodá původní jas a brilanci před komprimací. Z principu komprimace (některé detaily jsou úplně vypuštěny), však není možné vrátit nahrávce vše (to, co chybí), ale jen detaily, které jsou pouze potlačené. Velkou výhodou ARP332 je bezproblémové použití i pro domácí aparaturu nebo pro rychlé připojení k nahrávacímu zařízení (magnetofonu, MD nebo DAT rekordéru), v případě, že chcete svoji nahrávku nahrát již upravenou pomocí processoru. Výborně se hodí k přenosnému MD nabo DAT rekordéru pro úpravu nahrávky přímo v terénu. Výstup ARP332 je konstrukčně upraven jak pro připojení běžných magnetodynamických sluchátek (doporučujeme kvalitní přenosná sluchátka např. KOSS PORTA PRO apod.), tak i pro připojení běžného linkového vstupu zesilovače, magnetofonu a pod. Pohotovost použití v každé situaci je velkou předností této verze a závisí jen na použitých konektorech. Protože je ARP332 vybaven kvalitními zlacenými konektory JACK3,5 stereo, je jen otázkou použití konektorových redukcí pro připojení k jakékoli aparatuře.


Použití Audio Remastering Processoru při poslechu osobního přehrávače v exteriéru je ještě více žádoucí, než u domácí aparatury, vzhledem k nižší kvalitě sluchátek a okolním rušivým vlivům. U poslechu s nižší hlasitostí budete mít subjektivní pocit vyšší hlasitosti a čitelnosti při zachování neagresivity a příjemnosti.

ARP332 má téměř stejné parametry a funkci jako základní verze ARP662. Doporučujeme si přečíst text k základnímu modelu ARP662a.
Můžete si prostudovat také návod, který je zde k dispozici ve formátu pdf (pro Adobe Acrobat).

ARP332navod.pdf


Rozdíl proti základní verzi ARP662a je v nižší vybuditelnosti signálem vzhledem k nižšímu napájecímu napětí. Ale i tak vybuditelnost daleko překračuje běžné potřeby při použití pro osobní přenosné audio i domácí aparaturu. Napájení je vyřešeno kvalitními NiMh akumulátory, které nemají pamě»ový efekt a disponují vyšší kapacitou. Ta je důležitá vzhledem k vyššímu odběru přenosné verze. Vyšší proudový odběr je způsoben vestavěným DC/DC měničem, který produkuje vyšší vnitřní napájecí napětí (cca 16V) pro processor. Jak již bylo uvedeno v popisu základní verze ARP662a, je takto vysoké napájecí vnitřní napětí (kromě potřeby vestavěného processoru) důležité pro maximální vybuditelnost signálem bez jeho zkreslení. Při úplném nabití akumulátorů je jejich výdrž cca 5 - 6 hodin. Nabíjení vestavěných a jednoduše vyměnitelných akumulátorů (velikosti AAA) se provádí napájecím zdrojem bez potřeby akumulátory vyjmout) připojeným k processoru (i za jeho provozu), kterým se také processor napájí při jeho použití k domácí aparatuře. Pro napájení processoru a nabíjení jeho akumulátorů v automobilu bude k dispozici jako zvláštní příslušenství cigaretový adapter CiARP332. Napájení processoru je indikováno modrou LED diodou a jejím jasem přibližný stav vybití akumulátorů. Napájení je zapínáno miniaturním spínačem. ©pičková technologie SMT dovolila snížit rozměry ARP332 na minimum.


Regulace procesorování je u ARP332 vyřešena, právě z důvodu co možná nejmenších rozměrů, pomocí tří miniaturních přepínačů. Dva z nich ovládají ve čtyřech stupních míru procesorování kmitočtového pásma 125 Hz - 30 kHz (vnitřně obvodově rozděleného na tři subpásma - jako u základní verze ARP662a). Třetím přepínačem se nastaví ve třech možných krocích míra procesorování pásma 20 Hz - 125 Hz. V praxi tato, po skocích prováděná, regulace plně postačuje i pro využití k domácí aparatuře. Regulace hlasitosti, v případě použití pro osobní přehrávače na sluchátka je prováděna standardně na přehrávači. Vestavěný potenciometr v processoru by zbytečně zvýšil rozměry processoru a dubloval by funkci potenciometru přehrávače, a ovládání by bylo složitější. Funkce processoru je naprosto stejná při různých úrovních signálu (hlasitosti). Vzhledem k těmto skutečnostem je ponechána regulace hlasitosti na přehrávači.


ARP332 má velmi užitečnou sponu pro připevnění na opasek, kapsu či okraj kalhot a je k dispozici v jedné vzhledové verzi zlato-stříbrná (viz foto). Délka vstupního kabelu s konektorem Jack 3,5 stereo (samec) je cca 50cm. Výstupní konektor Jack 3,5 stereo je vestavěný (samice). Příslušenstvím je napájecí / nabíjecí zdroj.

Další podrobnosti o tomto produktu budeme uveřejňovat na základě Vašich dotazů.

Vyzkoušejte si jej i Vy nezávazně a v klidu na své aparatuře a svých nahrávkách, zaručujeme možnost vrácení během 14 dní! Záruka vrácení peněz platí pro zásilkovou službu firmy Correct electronic s.r.o. U ostatních prodejců možnost vrácení nutno dohodnout individuálně.

Prodejci
Brno LUKA - elektro s.r.o., Radnická 9, Tel. +420 542 214 101, +420 606 733 803
České Budějovice Kontakt elektronik spol. s.r.o., U Stromovky 28, tel. 386 356 001, mobil 603 502 905, fax 387 316 174, shop@kontakt-cb.cz
Hradec Králové TESTAR, Okružní 1144, tel.495541887, testar@seznam.cz
Pardubice SEC ELECTRONIC, Dražkovice 155, Pardubice, Tel. 466301331, mobil 603 245 230, fax 466 301 332, sec@pce.cz
Kladno Obchodní centrum Otta, Váňova 664, 27201, Kladno, Tel.: +420 312 24 25 94
Praha Hifi Store s.r.o., Na Příkopě 25, Praha 1, Tel. +420 221 967 220
Praha Watt & Decibel - Palác Flóra, Vinohradská 149, Praha 3, Tel./FAX +420 255 742 034, +420 255 742 035
Sokolov Sokolovská Elektrofirma s.r.o., Rolnická 656, Praha 1, Tel. +420 352 350 026, +420 603 521 843

Nabídka pro další zájemce o obchodní zastoupení
"Máte-li obchod s elektronikou (případně jen s částí našeho sortimentu např. autoelektronikou apod.), máme pro Vás výhodnou nabídku obchodního zastoupení, které chceme zřídit v každém městě ČR. Rádi Vám zašleme smlouvu a další podmínky prodeje. Kromě zvýhodněných cen budou mít tito prodejci uvedené adresy, tel. spojení a další údaje na této stránce, včetně informace o prodavaném sortimentu. Tyto informace budeme zákazníkům podávat i telefonicky."

Rádi uvítáme Vaše dotazy a připomínky.


obrázek 2

obrázek 3